Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem
tel.: 792 297 888
OfertaPodologiaOdcisk

Odcisk

Jest to nadmierne rogowacenie naskórka w miejscu ciągłego ucisku. Tworzą się one zwykle w miejscach w których kości są wyniosłe i skóra podatna na otarcia o but, ziemię czy też inne kości. Nagniotek staje się coraz grubszy i uciska na wewnętrzne warstwy skóry, prowadzi to bardzo często do wytworzenia rdzenia, który wnika w skórę, zwiększając tym samym ból. Gdy odcisk ulegnie zapaleniu pojawia się ból, swędzenie i zaczerwienienie. Najczęstszym miejscem występowania odcisków na stopach to górne powierzchnie palców, końce palców, przestrzenie między palcami, śródstopie, wał paznokciowy oraz pod płytką paznokcia.

Przyczyny powstawania odcisków:
  • zdeformowane palce stóp,
  • zdeformowane kości całej stopy,
  • noszenie zbyt ciasnych butów oraz skarpetek,
  • zaburzenia czucia w stopach, w przebiegu różnych chorób (m.in. cukrzycy)
  • uprawianie sportu (np. bieganie)
  • niejednokrotnie zbyt luźny but.
Leczenie odcisków
Odciski jak najbardziej należy usuwać, by zapobiec ich wpychaniu się w coraz głębsze warstwy skóry. Usuwanie polega na bezbolesnym wycięciu zrogowaciałego naskórka, wyjęciu rdzenia, oraz delikatnym mechanicznym ścieraniu frezem. Po usunięciu należy stosować preparaty keratolityczne i zmiękczające. Przy trwałych deformacjach stóp, poprzez ciągły ucisk kości na skórę odciski mogą się odnawiać. Bardzo dobrą odpowiedzią na powstały odcisk, oprócz regularnych wizyt u podologa są również indywidualne ortezy, indywidualne wkładki ortopedyczne oraz inwestycja w wygodne obuwie.

Profesjonalna
kosmetyka
W twoim domu

zobacz więcej

Podaruj
bon upominkowy

zobacz więcej
Kosmedica Kosmetyka Profesjonalna Daria Kocoń
ul. Kcyńska 17, 62- 100 Wągrowiec ;
ul. Wilkońskiego 1A
62-130 Gołańcz/k. Wągrowiec (działalność mobilna)
tel. +48 603 395 888

kontakt@gabinetkosmedica.pl